Золото в радіодеталях. Скупка золотовмісних радіодеталей в Україні

З давніх-давен, в усі часи, і у всіх народів золото було коштовністю, яка могла являти собою і якийсь грошовий еквівалент. Його використовували як метал, з якого можна було зробити прикраси, посуд. В принципі, це були всі відомі функції жовтого металу. З плином століть, з розвитком науки, люди стали краще розуміти можливості та характеристики золота, його почали використовувати не тільки в як ювелірного матеріалу, але і в промисловості, особливо в радіоелектроніці, радіотехніці, в точному приладобудуванні, медицині, так, практично скрізь, де необхідна ідеальна струмо провідність і стійкість до окислення.

Багато хто вже знає, що за часів Радянського Союзу деяку недосконалість в техніці компенсували використанням для виробництва радіодеталей значної кількості різних дорогоцінних металів, особливо золота. Деталі для кращої роботи покривали золотим шаром, а деякі з деталей (особливо ті, що йшли у військову апаратуру) робили повністю з золота.

Золото в радіодеталях радянського зразка

Найбільша кількість цього дорогоцінного металу знаходиться в транзисторах, які проводилися до дев’яностих років минулого століття. Наприклад, транзистор KT – 3107 складається зі значної частки золота, яке розташоване під корпусом з пластику. Ще більше жовтого металу в транзисторах виду KT – 814; 815; 816; 817, адже цей РЕК має позолочену платформу, на якій кріпиться транзисторний кристал. Повністю позолоченим є і транзистор KT – 602 і транзистори з серії MП. Такі деталі використовували переважно в техніці, яка робиться військових, але дещо з подібних транзисторів потрапляло і в побутову радіотехніку.

Чому так сталося, що саме радянські РЕК настільки «багаті» золотом? Відповідь проста — за радянських часів не існувало технології, що дозволяє наносити тонкий шар золота, тому і покриття було значним. Крім того, метал знаходиться у світлодіодах, серії АЛ, стабілітронах, варикапах. Раніше в будь-якому реле контакти робилися повністю з золота, іноді зі срібла.

Золото в сучасних радіодеталях

Звичайно, в наш час цей жовтий метал рідше і в малих кількостях застосовується в сучасній апаратурі. Де? Ми вам зараз розповімо. Золото використовують при створенні будь-якого цифрового пристрою. Ось, наприклад, ваш комп’ютер або ноутбук — ви швидше за все не уявляєте, як раніше ви без них жили, але настає час, і ви вирішуєте в силу тих чи інших причин (моральне старіння, ламання) поміняти ваш гаджет на новий. Продати старий ПК або ноутбук в наш час дуже складно, та й невигідно — сума грошей буде незначною. Але можна й інакше розпорядитися цим добром. Набагато вигідніше буде вилучити всі радіоелектронні компоненти, що містять золото: процесори, контакти відеокарт, роз’ємів, жорстких дисків. Якщо ж ви представник організації, на балансі якої значна кількість застарілих комп’ютерів, то і грошей від утилізації ви отримаєте досить, щоб вкласти їх в нові гаджети.

Але необхідно вміти відрізняти позолочені деталі від латунних, оскільки зовні вони можуть виглядати однаково, але не все золото, що блищить. Зверніть увагу на контакти – якщо вони блискучі та не окиснені, значить вони позолочені.

Практично всі мобільні телефони мають позолочені РЕК, в цьому випадку в меблях все, що жовте — це золото. Контакти плат, штекерів, кнопок, висновків роз’ємів зарядного пристрою і навушників, різних ЮСБ кабелів, контакти мікрофонів і динаміків, контакт СІМ карт і інші — все це позолочене. Втім, сімка має надзвичайно малу частку золота.

Вилучивши з апаратури «золотоносні» радіодеталі ефективніше буде здати їх на перероблення відповідної компанії, такий як наша. Ви отримаєте свої гроші, практично з непотрібної апаратури. Ми скуповуємо радіодеталі по всій Україні.