Що таке реле?

Реле є електричним або ж електронним пристроєм, свого роду, ключем, який замикає, розмикає електричний ланцюг при певних, заданих параметрах, зміни електричного / неелектричних вхідного впливу. Найчастіше, даний термін має на увазі реле електромагнітне, що є електромеханічним пристроєм, який замикає/розмикає електро контакти, коли на обмотку подається електричний струм для появи магнітного поля.

Це поле переміщує феромагнітний якір реле, який пов’язаний з контактами пристрою, далі, контакти переміщаються, і, таким чином, комутується зовнішня електричний ланцюг. Реле можуть бути тепловими (чутливі до змін температури), фотореле (регулювання освітлення), акустичними (регулювання рівня звуку). Також, ця назва є в різних таймерах в приладах (реле регулювання часу). Існують і електронні твердотілі напівпровідникові прилади (твердотіловий реле). Звичайне електромагнітне реле складається з електромагніта, якоря, перемикача.

Даний вид радіоелектронного компонента широко використовується в різному устаткуванні ще з часів Радянського Союзу, хоча відома деталь з середини 19 століття. Виглядає, як невелика коробочка, в основному, алюмінієва, з ув’язненими в ній контактами. При СРСР контакти робили повністю з золота для підвищення робочих функцій вироби. Використовувалися і такі рідкісноземельні метали, як іридій, платина. Саме старі радянські реле найбільш цінні, в плані покупки їх нашою компанією, з метою вилучення з них дорогоцінних і рідкісних металів, оскільки містять дорогоцінні метали високої проби й в значних кількостях.

Розробка та створення

В деяких виданнях право першості розробки та створення реле віддається російському вченому П. Шиллінг (1830-1832 роки), який застосував деталь у викличному пристрої, в створеному ним телеграфному апараті. За іншими джерелами, першим розробником реле є американський фізик Д. Генрі. Вважається, що саме він створив пристрій в 1835 році, для удосконалення винайденого ним телеграфного апарату (1831 рік), і вже на початку 1837 року реле почали використовувати повсюдно в телеграфі. Саме реле Джозефа Генрі працювало за принципом дії електромагніту.

Цікаво, що терміном «реле» у Франції називають процедуру зміни коней на поштових станціях, а також передачу естафети в спорті. Як самостійний пристрій «реле» згадали вперше при отриманні патенту на телеграф Самюеля Морзе.

Класифікація пристрої

Класифікують реле за кількома параметрами.

Початковий стан:

  • Нормально замкнуті контакти
  • Нормально розімкнуті контакти
  • перемикати контакти.

Сигнал управління:

  • Постійний струм: реле можуть бути нейтральними, поляризованими, комбінованими.
  • Змінний струм.
  • Максимальне навантаження на контакт.
  • Час реагування (спрацьовування).
  • Тип виконання (електромеханічне, електромагнітне, герконові, магнітоелектричні, біметалеві, електродинамічне й інші).

Контрольована величина

  • Напруга
  • Струм
  • Потужність
  • Тиск пневматична
  • Контроль ізоляції.

На сьогодні цей пристрій замінено мікроконтролерами, але обладнання, що містить реле, все ще знаходиться на балансі багатьох підприємств і організацій, так і запасливі наші громадяни мають у себе деяку кількість цих деталей. Якщо у вас є в наявності даний вид РЕК, але ви не знаєте, що тепер з ним робити, зверніться в компанію, яка займається скупкою радіодеталей. Можливий виїзд за адресою клієнта для демонтажу обладнання, з вилученням з нього реле радянського виробництва і подальшого вилучення з нього дорогоцінних металів.

Слід сказати, що кількість дорогоцінних металів безпосередньо залежить від виду реле. Найцінніші деталі, у яких контактна база проводилася з іридієвого-платинового сплаву. Такі метали, як іридій, платина, золото завжди мали високу ціну, яка постійно підвищується і зараз, тому компанія оцінює товар в день його придбання, орієнтуючись на вартість цих металів на Лондонській біржі в день оплати за сировину. Продати реле, але не впевнені, що РЕК має якусь цінність? Зверніться в нашу компанію за консультацією.