Транзистори
Транзистори є напівпровідниковими тріодами, тобто, радіоелектронними компонентами, виробленими з напівпровідникових матеріалів, найчастіше, мають три висновки. Деталь використовують для управління електричним струмом в електро ланцюга за допомогою вхідного сигналу. Застосовується з метою посилити, породити, перетворити, згенерувати електричні сигнали. Деталь не відразу отримала свою назву, спочатку її так і називали «тріод».
Термін «транзистор» складається з двох слів, які в перекладі з англійської означає передавач («трансфер») і опір («резистор»). Деталь — це свого роду монокристал, що знаходиться в пластмасовому, металевому корпусі та має три виводи. Транзисторні кристали виготовляють з напівпровідникового матеріалу. При спеціальній обробці кристал здатний змінити електропровідність в значних межах.
ЕВЛ vs транзисторів
До того, як були розроблені транзистори, головним активним компонентом електричного обладнання були електровакуумні лампи, простіше звані лампами. Але транзистори мали безліч переваг, які дозволили їм замінити лампи в приладах і устаткуванні.
Переваги цих РЕК
- Невеликі розміри, мала вага, які дозволили застосовувати деталь в створюваних мініатюрних пристроях.
- Невисока питома вартість, завдяки високо ступеня автоматизації виробництва.
- Низьке робоча напруга, що дозволяє застосовувати деталь в маленьких пристроях, які працюють від батарейки.
- Не потрібно додатковий час для нагріву катода при включенні обладнання
- Високонадійна деталь з великою фізичною міцністю.
- Довгий експлуатаційний термін.
- Дуже добре поєднується з іншими РЕК в схемі.
- Стійкий до ударів і вібраційних процесів.
Трохи історії
Винахід транзисторів вважається значущою подією в радіоелектроніці. Деталь замінила собою електровакуумні лампи, які є на той момент єдиним активним компонентом в будь-якому радіоелектронному пристрої. Але, як відомо, ЕВЛ споживали значну кількість енергії, були великими, з малим експлуатаційним терміном і невисокою міцністю. Згодом, радіоелектронне обладнання, прилади удосконалювалися і змінювали розміри, ставали миниатюрнее, а значить і недоліки вакуумної лампи ставали помітніше.
Найперший транзистор представили співробітники американської фірми ВТL (Bell Telephone Laboratories) в 1947 році. І, як завжди, як і всі великі винаходи, деталь піддали критиці, і масового застосування, а вже тим більше виробництва, вона не отримала. Більшість виробників радіоелектроніки та техніки скептично дивилися на можливість застосування цієї «незначної», незрозумілою деталькою, і ще протягом тридцяти років користувалися лампами, не помічаючи, що маленький транзистор стає великим конкурентом ЕВЛ.
Для виробництва найперших РЕК застосовувався, як провідник, досить дорогий елемент Німеччин, але через деякий час для того, щоб зменшити вартість деталі, стали виготовляти кремнієві напівпровідники.
Транзистор і його види
На сьогодні використовуються біполярні та польові транзистори. Найбільш поширеним є, що з’явився першим, біполярний компонент.
Транзистор біполярний
Радіодеталь називають так, завдяки тому, що електричний струм в ній утворюється за допомогою електро заряду, подвійної полярності. Позитивний заряд називається «дірка», негативний переносять електрони. Біполярні транзистори складаються як з кремнієвих, так і з германієвих напівпровідників.
Транзистор польовий
В цій напівпровідникової радіодеталі струм утворюється при русі дірки та електрона між електродами за допомогою електричного поля, яке створює третій електрод.
Використання
Найбільше застосування знаходять саме транзистори біполярні, які використовують в аналогових радіоелектронних пристроях, як підсилювач ланцюга дискретної, спільно з мікросхемами (інтегральна, цифрова, аналогова). Підсилюють слабкий сигнал при виході в схемі, яка не має великої потужності. Транзистор польовий застосовують у виробництві цифрової електроніки, завдяки їхнім швидкісним і економічним властивостям (процесори, комп’ютерна пам’ять).
Звичайно, найбільш цінні, з точки зору змісту дорогоцінних металів, старі транзистори, виготовлені в Радянському Союзі до 1990 року через значної кількості золоту, срібла. В сучасних транзисторах або взагалі немає дорогоцінного металу, або його настільки малий вміст, що проводити будь-які роботи з ними абсолютно нерентабельно.
У вас є старі РЕК, але ви не в курсі, чи мають вони якусь цінність? Зв’яжіться з нашими консультантами, вони розкажуть все про транзистори, придбаних нами.