Як заробити на старій радіоапаратурі

Відомо, що багато людей заробляють на таких речах, які, здавалося б, не можуть приносити ніякого прибутку, наприклад на смітті, звичайно ж, ми не пропонуємо вам йти на смітник і копатися там, в пошуках пляшок, картону та іншого. Ми радимо придивитися до радіоапаратури, радіодеталей радянського виробництва, до обладнання, яке випускалося до дев’яностих років 20-го століття. Саме таке «мотлох» може значно поповнити ваш бюджет. Це пояснюється тим, що при виробництві різної виробничої та побутової техніки, радіоелектронної апаратури, деякого обладнання, в ті часи застосовувалися радіоелектронні компоненти зі значним вмістом рідкісних, рідкісноземельних, дорогоцінних елементів системи Менделєєва. У перелік подібних речовин входять не тільки більш поширене золото, срібло, а й унікальні метали, запаси яких в Землі обмежені — тантал, паладій, платина, іридій. Слід особливо відзначити, що деякі види РЕК містять досить велику кількість таких металів, але це саме радянські деталі.

Компанія, яка бере радіоелектронні компоненти, не тільки сама має дохід, а й дозволяє своїм клієнтам отримувати непогані гроші за те, що вже, здавалося б, нікому не потрібно і ніколи не стане в пригоді. Ми маємо все необхідне обладнання, нам відомі технологічні процеси, які дозволяють ефективно і практично повністю витягти дорогоцінні метали з РЕК.

Де знайти дорогоцінні метали

З точки зору прибутковості цікавими є деталі, що містять платину, паладій, тантал, золото, срібло, тому, що саме дані метали на сьогодні найбільш котируються на біржі кольорових і дорогоцінних металів.

Ці дорогоцінні елементи можна виявити в різних радіодеталях, платах, що знаходяться в блоках старих ЕОМ і АТС, «древніх» комп’ютерах, в техніці військового призначення, РЛС. Навіть деяка побутова техніка тих часів мала у своїй «начинці» корисні для продажу, детальки. Придбаний радіо лом, перебирається, сортується, після чого хімічно обробляється в лабораторних умовах для вилучення дорогоцінних металів.

Звичайно, треба бути наївним, щоб думати, що цінні хімічні елементи знаходяться у всіх РЕК, на жаль, це абсолютно не так — лише певні класи електронних пристроїв.

Срібло в радіодеталях

Без використання срібла в приладобудуванні, в радіоелектронної, військової промисловості обійтися неможливо. Цей елемент в РЕК зустрічається як тонкий шар (напилення): в корпусах деталей, підкладках, контактних групах, або у вигляді реального срібла: ніжки деяких деталей, контакти, перемикачі-реле. Саме чисте срібло забезпечує виняткову надійність ланцюга харчування.

Слід знати — сучасна апаратура радіо-, електротехнічна, обладнання сучасного виробництва, в тому числі й імпортне, або зовсім не містять срібла, або ж в настільки малій кількості, яке навіть немає сенсу намагатися витягти — рентабельність нульова.

Радіоелектронні компоненти з високим вмістом платини, паладію, золота:

  • клеми перемикачів,
  • конденсатори,
  • роз’єми,
  • мікросхеми,
  • транзистори,
  • діоди.

Рентабельність самостійного вилучення дорогоцінних металів

Для того, щоб самостійно отримувати дорогоцінний метал з РЕК необхідні деякі знання з області хімії, фізики та поняття про технологічний процес електролізу. Природно, потрібні будуть і деякі хімреактиви (не дешеві, між іншим), лабораторія, потужна витяжка, адже для отримання застосовуються різні кислоти, які будуть випаровуватися, а ви всім цим дихати. Адже ще може трапитися таке, що ви не зможете дотриматися пропорції, і все може просто злетіти на повітря — не виключено, що разом з вами та сусідами.

Ми не думаємо, що доцільно і рентабельно займатися вилученням металів самим — витратите гроші на хімреактиви, в результаті отримаєте півграма чого-небудь не дуже чистого.

Набагато краще, безпечніше для здоров’я та ефективніше для гаманця, здати радіо лом на перероблення в нашу компанію. Ми розглядаємо будь-які пропозиції щодо купівлі РЕК і устаткування, на яких значиться клеймо «Зроблено в СРСР», але ви можете запропонувати нам і інші компоненти, виготовлені в країнах РЕВ. У будь-якому випадку, зателефонуйте — домовимося.