Лампи старих телевізорів

Сучасні технології стрімко витісняють використання радіоламп, на яких ще років 25-30 тому працювала практично вся техніка – телевізори, радіоприймачі, засоби зв’язку і обчислювальні машини. Але навіть сьогодні лампова техніка знаходить своє застосування, наприклад, для отримання високоякісного звуку HI-END імпортні виробники використовують виключно радіолампи, супутниковий зв’язок так, же грунтується на вакуумних моделях ламп.
Ми купимо ваші старі радіолампи (телевізорів, радіоприймачів та іншої апаратури радянського виробництва) в необмежених кількостях за прийнятними цінами!

Дивіться фото або загляньте в прайс-лист!

Будова і історія розвитку

Історія розвитку радіоламп налічує вже більше сотні років, перша радиолампа (тріод) була винайдена в США Лі де Форестом в 1907 році. Структура виконання такої лампи відносно не складна, але ефективна – герметична колба з відкачати повітря з упаяними електродами. Один з таких електродів схожий з ниткою розжарення в звичайній лампочці розжарювання. Два інших електрода є катод і анод, які забезпечують в процесі роботи перетікання електродів в умовах вакууму.
 Будь-яких кардинальних змін в структурі радіоламп в подальшому не було помічено, хоча ця технологія успішно використовувалася в різних МАГНІТРОН, позитронів і т.д. Однак за великим рахунком, усі ці пристрої назвати радиолампами неможливо.

Використання в техніці

Пік популярності лампового обладнання збігається з розвитком техніки зв’язку. У період винаходи радіоламп активно розвивалися технології міжміського телефонного зв’язку.
 Перші приймачі і транслятори, що працюють на вакуумних лампах, були свого роду «вікном у світ», адже інших способів отримання інформації і спілкування практично не було. У цей період практично повальним захопленням була радіозв’язок на коротких хвилях. Можливість зв’язатися з різними містами і країнами на пристойних відстанях від точки передачі дали лампові передавачі і підсилювачі. Це хобі популярно досі в деяких західних країнах. У США навіть ще існують цілі аматорські регіональні клуби, які об’єднують любителів-ентузіастів.

Вже в 50 роки минулого століття практично чином стилю і духу епохи стає наявність громіздкого лампового радіоприймача в солідному виконанні в будинках і на підприємствах. Такі приймачі збиралися практично завжди вручну конвеєрним методом, ймовірно, тому створюється відчуття, що такі пристрої буквально пронизані теплом і затишком, живої енергії людської праці.
 Варто зауважити, що якість звучання лампового обладнання залишається досить високим, а «живе» звучання не здатні передати навіть ультрасучасні електронні пристрої. Лампові програвачі та приймачі в цьому плані до сих пір «попереду планети всієї».

Типи і види ЕВП

Радіолампи бувають декількох типів: діоди; подвійні діоди (із загальним катодом); тріоди (окрім вихідних); вихідні тріоди; тетроди (крім вихідних); пентоди (крім вихідних); вихідні пентоди і тетроди; гексод або гептоди (гексодного типу); октоди або гептоди (октодного типу); електронно-світлові індикатори настройки; підсилювальні лампи з вторинною емісією; однополуперіодні кенотрони (прості); двухполуперіодні кенотрони.

За видами радіолампи діляться:

  • Діоди
  • Тріоди
  • Тетродах
  • Пентода
  • Променеві тетроди і пентоди
  • Гексод
  • Гептоди
  • Октоди
  • Ноноди
  • Комбіновані лампи (два і більше ламп в одному балоні)
  • Лампи зі вторинною емісією.

Радіолампи в телевізорах старого типу

Наступним кроком в розвитку і застосуванні лампового обладнання стала поява телебачення. Це сучасні телевізори та монітори вже працюють на мікросхемах, перші ж прилади справно служили на радіолампах.
 У старих хроніках і фільмах ще можна побачити перші лінзові чорно-білі телевізори. Люди збиралися на перегляд передач цілими багатоквартирними будинками. На зміну першим ламповим телевізорам прийшли більш сучасні моделі, вже кольорові. Але навіть ці телевізори продовжували працювати на радіолампах.

В подальшому транзистори витіснили вакуумні лампи, а їм на зміну прийшли сучасні технології на мікросхемах і процесорах. Однак не варто списувати радіолампи за незатребуваність. І нехай радіолампи не так активно використовуються зараз в побуті, в багатьох сферах вони залишаються незамінними.