Купуємо РЕК за високими цінами!
Більшість наших громадян досі зберігають у себе вдома, в гаражах старі радіоелектронні компоненти, які, ніколи не стануть в пригоді. Адже технології не стоять на місці. На зміну великим приладам прийшли нові, з кращими характеристиками, меншими габаритами, а значить, йдуть/пішли в минуле великі радіоприймачі, радіоли, лампові телевізори й АТС.
А вже на заводських і військових складах таких РЕК просто поклади, як нових, так і б/в. Що робити з усім цим багатством? Викинути або далі продовжувати зберігати? У нас є до вас краща пропозиція. Продайте старі, непотрібні компоненти нашій компанії. Не варто викидати те, що ще може принести вам непогану суму грошей. Таким чином, ви позбудетеся від мотлоху, поповните свій бюджет.
Старі радіодеталі, а також їх брухт — це складний і багатокомпонентний вид вторсировини, в який входять деякі, потрібні нашій промисловості й зараз, метали: кольорові, дорогоцінні та рідкоземельні. До таких металів можна віднести: нержавіючу сталь, мідь, алюміній, сплави цих металів, платинова група металів, тантал, родій, срібло і золото.
Найбільш цінне в цьому відношенні старе радянське обладнання, бо саме в ті часи, десь до 1987 року, багато деталей вироблялися або повністю з дорогоцінних металів, або з великим їх вмістом. Старі ЕОМ, комп’ютери типу «Іскра», різні блоки для управління технікою, особливо військової, радіотехнічне обладнання, телефонні, телекомунікаційні станції — саме в них встановлювалися РЕК зі значним вмістом дорогоцінних металів.
Радіодеталі, що містять велику кількість цінних металів
Мікросхеми
В цій деталі знаходиться золото, яке наносилося гальванічним способом на висновки, запресовані в керамічні або пластикові корпусу. У старих мікросхемах може міститися від 5 до 30% золота, в залежності від корпусу.
Радіолампи
В радянських радіолампах міститься золото, яке наносилося на сітку, розташовану поблизу від катода. Таке покриття робилося з метою уникнення нагрівання сітки. У старих лампах, до 1970 року, золотом покривали і ніжки лампи, щоб збільшити експлуатаційний термін і надійність лампи. Такі РЕК використовувалися військовими.
Транзистори
В цих деталях як підкладку під провідники застосовується золото. Кількість дорогоцінного металу близько 2%, в залежності від типу і виду РЕК.
Конденсатор
Цей вид РЕК різниться за розмірами, формою, складом. Найбільшим попитом серед та рідкісними є конденсатори, використовувані раніше військовими (комутатори, АТС, радіостанції). Вони містять велику кількість золота (близько 8 грамів) і срібла (майже 50 грамів).
Дорогоцінні та рідкісні метали, що містяться в РЕК
Срібло
Цей метал дуже поширений в РЕК. Мікронними шарами срібла покриваються мікросхеми, конденсатори, діоди, роз’єми, реле. Це технічне срібло, воно не відрізняється від звичайного, знайомого нам металу. Деякі контакти реле роблять повністю срібними.
Платина
Ці рідкоземельні метали необхідні для виготовлення різних контактів в телекомунікаційному обладнанні, для електричних опорів рентгенівських апаратів, термопар.
Тантал
Цей рідкісний метал міститься в електролітичних конденсаторах, що мають високу місткість.
Ще раз підкреслимо, що тільки радянські радіодеталі проводилися з високим вмістом рідкісних і дорогоцінних металів.
Метод афінажу
Для отримання потрібних металів з РЕК використовується метод афінажу, який являє собою цілий ряд складних технологічних етапів, спрямованих на те, щоб витягти й відокремити цінний метал від домішок і отримати чистий кінцевий продукт високої проби.
Афінаж складається з:
- Хімічної обробки
- Фізичної обробки
- Концентрування.
Для афінажу необхідні різні кислоти, складні хімічні сполуки, і, природно, лабораторне обладнання.
Деякі «умільці» вважають, що вони й самі, в гаражі, зможуть отримати дорогоцінні метали з РЕК. Не радимо, це дуже небезпечно для життя, і вашого, і оточення, можливо отруєння парами соляної, азотної кислоти або отримання опіків. Не варто ризикувати, якщо можна все зробити по-розумному. Зверніться до фахівців, ми знаємо, як правильно витягувати дорогоцінні метали з РЕК і обладнання. Здайте деталі нам, отримаєте гроші, не зашкодивши здоров’ю.
Вартість дорогоцінних металів, витягнутих з деталей, ми визначаємо згідно ціни, встановленої Лондонською біржею.
Приймаємо радіоелектронні компоненти в необмеженому обсязі, нові, б/в, брухт. Гуртом, дрібним гуртом. Працюємо з особами, які перебувають на території України, укладаємо договори купівлі-продажу. Розглядаємо будь-які пропозиції щодо співпраці. Бажаєте уточнити деталі — телефонуйте нам.