Припій, властивості, призначення

Для пайки використовується припій і різні види флюсів, температура плавлення яких значно нижча за температуру плавлення металів деталей і металізованих частин. Процеси радіо конструювання, або ремонту електронної техніки часто супроводжуються пайкою виробів, що забезпечує надійне з’єднання деталей в поєднанні зі збереженням електропровідності.

Припій

Види припою

Різного виду припій містить в основі олово і додавання різних елементів для додання приспіваю особливих технічних характеристик. Як добавки можуть виступати:

  • Свинець,
  • Кадмій,
  • Сурма,
  • Цинк,
  • Мідь,
  • І інші елементи.

Класифікація за плавкости

На практиці заведено ділити різні види припоїв на дві великі групи — легкоплавкі й тугоплавкі.

Легкоплавкі види припою (ПОС-30, ПОС-40, ПОС-61) в основному використовуються для пайки в побутових потребах, для з’єднання деталей і елементів мікросхем радіообладнання, лудінні доріжок різних плат, і т.ін. Температура плавлення таких припоїв НЕ перевищує 4500 °С. Основою припою є, як завжди, олово. Як добавки виступають цинк, кадмій, вісмут. «Примхливість» деяких деталей високоточної електроапаратури змусила розробити припої, температура плавлення яких тримається нижче 1450 °С. Легкоплавкі припої прекрасно розплавляються за допомогою звичайного побутового паяльника невеликої потужності.

Промислова пайка твердих металів вимагає застосування зовсім інших припоїв — тугоплавких. Їх температура плавлення коливається в межах 450-8000 °С. Як добавки, як правило, виступають нікель, мідь, магній, срібло. Тугоплавкі припої відрізняються високою міцністю, для роботи вимагають промислового енергомісткого та електромісткого обладнання, що створює відповідні умови та температурний режим.

Особливості застосування

Варто відзначити, що всі види припою використовуються як допоміжний засіб при пайку елементів, бувши безпосередньо засобом і способом з’єднання. Однак місце пайки не повинно бути «перевантажено» припоєм. Зловживання припоєм порушує естетичний вигляд місця пайки, воно знижує функціональні можливості обладнання.

Як правило, витрата припою в процесі роботи відносно невеликий, тому поповнювати запаси цього матеріалу все ж необхідно. Наша організація купити припій будь-якої якості та змісту додаткових компонентів.