Паладій, платина в радіодеталях
Практично будь-який радіоелектронний елемент, який проводився за часів Радянського Союзу, містив будь-якої дорогоцінний метал. Робилося це для забезпечення максимально тривалого експлуатаційного терміну приладів і обладнання, в які входили ці деталі. Якщо на сьогодні золото і срібло в багатьох радіодеталях вже замінили на дешеві метали, то платина і паладій все ще широко застосовуються в різних галузях промисловості, завдяки чудовим хімічним властивостям.
Паладій
Паладій є хімічним елементом, дорогоцінним металом, які мають сріблясто-білий колір. Позначається Pd. Метал виділив з руди платинової в 1803 році англійський хімік В. Волластон. Паладій використовують у виробництві таких радіодеталей, як конденсатори, різні реле, контакти, мікросхеми. Метал знаходиться і в старих радянських РЕК, і в деталях сучасного виробництва, в тому числі та в імпортних елементах. Сучасна промисловість, особливо радіоелектронна, авіакосмічна, хімічна, військова активно застосовують даний елемент. Проводяться дослідження з розширення галузі використання паладію.
Паладій в мікросхемах і конденсаторах знаходиться в вигляді паладієво-платиновий сплав. Цей вибір обумовлений тим, що будь-яка деталь повинна стабільно функціонувати в будь-якому режимі, навіть при високих температурах. У деяких мікросхемах метал використовується і в чистому вигляді, а ось в транзисторах його немає, або ж знаходиться в настільки малих кількостях, що й виділяти його з РЕК абсолютно нерентабельно.
Застосування Pd
- В автомобілебудуванні — існує необхідність перейти від використання дорогої платини до дешевого паладію в каталізаторах.
- У хімічній промисловості — використовують як каталізатор, в нафтогазовій для крекінгу нафти.
- В електротехніки та електроніки — на покриття конденсаторів.
- У медицині — кардіостимулятори, інструментарій, в сплавах використовується в протезуванні.
Паладій — це біржовий товар, ціна на який постійно підвищується на LME, завдяки тому, що багато країн у виробничому процесі, по можливості, намагаються перейти з платини на паладій.
Платина
Речовина є хімічним елементом, самородним сріблясто-білим металом, дуже схоже на срібло, але на відміну від останнього платина тугоплавкий, кислотостійкий, стійкий до корозії метал, завдяки чому й отримала широке застосування в різних галузях промисловості, для виробництва конденсаторів, резисторів, перемикачів, роз’ємів в різних приладах і обладнанні. Вчені порівнюють платину з сіллю, без неї неможливо обійтися в електротехніці, радіотехніці, в точному приладобудуванні, в авіакосмічній промисловості. Практично жодна сучасна технологія не може існувати без Pt. Платину використовують в сплавах, в чистому вигляді.
Використання чистої платини
- Сітки та катоди в електролізі, фільєри, дріт обмотувальний, термопари, печі електроопору.
- Хімічна промисловість — каталізатор у виробництві кислоти сірчаної та азотної, для окислення аміаку, дегідрогенізація, гідрогенізація, відновлення спирту.
- Ювелірна промисловість.
- платинування посуду, виробничих ванн і резервуарів.
Використання платини в сплаві
- Радіоелектронна промисловість — контакти, вакуумні прилади, електроди, дріт термопари.
- Хімічна — каталізатори, фільтри, електроди, сітки.
- Медицина — стоматологія, травматологія і хірургія (протези, інструменти).
Це лише мала частина того, де застосовується цей воістину, дорогоцінний метал. Розширюється застосування платини в автомобільній галузі, там, де необхідні очищувачі повітря, фільтри-нейтралізатори.
Зрозуміло, що паладій і платина є не просто дорогоцінними металами, а й надзвичайно необхідними речовинами в багатьох сферах виробництва, а значить і нашому народному господарству вони необхідні. Компанія купує різні РЕК, прилади, що містять Pt, Pd. Якщо ви хочете щось нам запропонувати, але не впевнені, наскільки це підійде для продажу, зв’яжіться з нашими менеджерами, уточніть всі питання щодо співпраці.