Дорогоцінні метали в годиннику радянського виробництва
В давні часи, коли дерева були великі, а батьки молоді, цілком можливо було накопичити на золотий годинник, в яких і браслет і корпус були виконані із золота 583 проби. Це, звичайно, дороге придбання, і такі годинники, в основному, жіночі, передавалися у спадок, рідко надівали. Найчастіше годинниковий механізм виходив з ладу, мало хто з майстрів брався за лагодження, так і лежала дорога реліквія роками в скриньці. На сьогодні існують компанії, які купують такі годинники. Звичайно ж, ви можете сказати, що, чому б не в ломбард віднести, відповідаємо — ломбарди купують у вас виключно золоті браслети за цінами, які самі ж і встановлюють. Фірми ж по перероблюванню виробів, що містять дорогоцінні метали, пропонують більш чесну, високу ціну.
Годинники позолочені
Але, якщо золотим годинником володіли лише обрані щасливчики, то вже годинник в жовтому корпусі, з жовтим же браслетом могли дозволити собі практично все, хтось сам собі купував, кому щось дарували за успіхи в праці, навчанні. Таким чином, ще з тих часів у багатьох сім’ях досі зберігаються такі годинники, на жаль, часто вже неробочі. Але ж наші люди рідко викидають те, що вже не потрібно — а раптом можна відремонтувати, а раптом ще знадобляться. Подивіться у себе вдома, ми впевнені, що й у вас знайдуться такі речі, і навіть не один годинник, а кілька. Мало хто знає, що при виробництві годин в жовтому корпусі з жовтим браслетом застосовувалося високопробне золото, звичайно ж, його було небагато, кілька мікронів в покритті корпусу і браслета. Але ж, якщо у вас кілька предметів, то і кількість золотка збільшується, а значить, можна непогано заробити на непотрібній вам речі.
Варто окремо відзначити, що слідуючи приказці «не всі золото, що блищить», не всі жовті браслети й корпуси мають реально золоте покриття. Так, наприклад, китайські годинники, або ж речі, виготовлені після дев’яностих років, які не покривалися дорогоцінним металом, і такий годинник не мають ніякої цінності. Яким же чином, запитаєте ви, відрізнити, реально позолочений годинник від просто металу жовтого кольору. Все елементарно, за радянських часів на корпус завжди наносили відповідне маркування «Аu» (золото) і рядом цифри, що позначають товщину покриття золотом в мікронах.
Існує п’ять видів маркування
Маркування зазвичай наносилася у коліщатка заводу годин або ж за вушком на корпусі.
- Au. Au 5. – мають однакове по мікрону золоте напилення.
- Au 10. Au 12,5+. – також однаковий вихід золота.
- Au 20. – найвищий вміст дорогоцінного металу.
Браслети найчастіше мали п’ять-десять мікрон напилення.
Будь-які годинник радянського виробництва позолочені, і вже тим більше золоті завжди мали паспорт, де і можна було знайти всі дані про зміст дорогоцінного металу на корпусі, на браслеті, а також і в механізмі (в тому числі цифри й стрілки на циферблаті).
Якщо у вас збереглися подібні паспорти, то вважайте, що вам пощастило — при здачі менеджер компанії буде точно знати без лабораторних досліджень, скільки мікрон золота в вашої речі.
Найцінніші марки годин
Марки годин, у яких позолочений корпус містить найбільшу кількість золотого покриття:
- Зоря
- Вимпел
- Ракета
- Мрія
- Слава
- Командирські
- Луч
- ЗиМ
- Zim
- Luch
- Zarja
Протягом останніх трьох найменування виконувалися на замовлення, як експортний варіант, а також ними нагороджували за особливі відмінності.
Інші предмети, що мають золоте покриття
Оправи окулярів
Звичайно ж, і сьогодні виробляють золоті або позолочені оправи, але все-таки найбільш цінними є старі оправи, адже саме вони виготовлялися з більш високопробного дорогоцінного металу. Маркування завжди ставиться/ставилася на дужках.
Ручки
За аналогією з оправами цінніші ручки радянських часів. Золото зустрічається на ковпачках і на пір’ї. Так, якщо ви знайдете ручку фірм «Аврора» або «Союз», то знайте, що у них перо було золотим. Але випускався і більш бюджетний варіант, тому — шукайте клеймо.
Якщо у вас є що-небудь з перерахованого вище, ми не радимо звертатися до скупників на ринках. Найвигіднішу ціну за ваш товар вам може запропонувати виключно сертифікована компанія.