Плати в системних блоках

Говорячи про плати в системному блоці комп’ютера, перше, що спливає в пам’яті — це материнська плата. Однак обчислювальна техніка у своїй структурі містить і безліч інших плат, часто званих картами — мережева плата, відеокарта, звукова плата і карти оперативної пам’яті.

Материнська плата

Плати в системних блоках

Системна, або материнська карта по своїй суті є одним з найважливіших елементів системного блоку машини. Її основне призначення — комутування, харчування, управління і координування дії всіх інших пристроїв комп’ютерної техніки. Саме до материнської плати приєднуються всі пристрої за допомогою різних портів — це й інші плати, процесор, периферичні пристрої.

Мережева карта

Плати в системних блоках

Призначенням мережевої плати є забезпечення вільного і безперешкодного доступу в локальну, або глобальну мережу. Без наявності справної мережевої карти говорити про будь-яке доступі в інтернет навіть не доводиться. Від моделі мережевої карти багато в чому залежить швидкість отримання та віддачі інформації по мережевих каналах.

Відео карта

Плати в системних блоках

Плати відеокарт є багатошарові друковані пристрої, що конвертують закодований електронний сигнал в зображення, що передають його на монітор. Для виконання нескладних операцій і демонстрації, наприклад, фільмів і мультфільмів потужна відеокарта не потрібна. Але сучасні умови пропонують велику кількість комп’ютерних ігор, які вимагають не тільки потужного процесора, але і досить потужні параметри відеокарти. В цьому випадку при черговому апгрейде машини може знадобитися нова відеокарта.

Звукові карти

Складно собі уявити справний комп’ютер, яка не видає ні звуку, за винятком неприємного пищало сигналу вбудованого за умовчанням пристрої. За якісну і багатогранну передачу звуку відповідають невеликі плати — аудіо карти. Завдяки звуковим платам ми можемо насолоджуватися якісною поліфонією і слухати музику, дивитися відео зі звуковим супроводом і отримувати задоволення від комп’ютерних ігор, в яких часто присутня чудова озвучка.

Плати оперативної пам’яті

Швидкість роботи комп’ютера і можливості обробки інформації залежать від потужності плат оперативної пам’яті. Варто пам’ятати, що обсяг оперативної пам’яті залежить від параметрів не тільки самих плат оперативної пам’яті, а й від можливостей материнської плати. Невірно підібрані карти оперативки можуть бути просто не побаченими материнською платою.

Заміна та утилізація плат системного блоку комп’ютера

Системний блок — це свого роду конструктор, тому практично будь-який елемент може бути замінений на нову, або більш сучасну модель.
Причин для заміни може бути безліч:

  • фізична, або механічна несправність,
  • старіння моделі пристрою і її технічне відставання від комплектації в цілому,
  • бажання відновити та вдосконалити обладнання за допомогою апгрейда, отримавши при цьому високі параметри роботи.

Іноді виникає необхідність просто позбутися від застарілих елементів через придбання нової техніки — ПК, ноутбука, планшета і т.ін. Не варто поспішати викидати непотрібні плати системного блоку, в результаті їх реалізації та утилізації можна отримати цілком пристойні кошти, які частково покриють витрати на придбання нових пристроїв. Всі плати, наявні в системному блоці, містять дорогоцінні метали та інші дорогі хімічні елементи. Фірми, що займаються утилізацією плат, грамотно їх витягають і на основі оцінювальної вартості виплачують власнику кошти.

Не втрачайте можливість заробити на який став вже непотрібним комп’ютерному обладнанні.