Основне призначення материнської плати

Поняття «материнська плата» міцно увійшло в життя будь-якого, хто хоч трохи розбирається в комп’ютерній техніці, або хоча б один раз в житті заглядав в корпус ноутбука, планшета, або стаціонарної машини. Материнські плати можна зустріти та в інших радіотехнічних пристроях сучасного типу — телевізори, багатофункціональні калькулятори, вимірювальна техніка та так далі.

Материнські плати

В основі «каркаса», тобто архітектури будь-якого складного обчислювального пристрою лежить материнська плата. Саме вона є своєрідним транспортним вузлом, що з’єднує і що координує діяльність інших вузлів комп’ютера. Без материнської плати все процесори, відеокарти і звукові плати, а так само периферичні пристрої просто не до чого було б приєднати. Саме в цьому причина того, що материнка вважається найголовнішим елементом комп’ютера, в той час, як всі інші деталі без неї просто не приносять користі. В цьому ж і секрет назви матплат «хребтом», або «фундаментом» обчислювальних пристроїв.

Від можливостей материнської плати багато в чому залежить потужність і швидкість роботи ПК, планшета, або ноутбука. Від цих же можливостей залежить і розрахунковий термін служби материнської плати, адже прогрес не стоїть на місці та на зміну вже використовуваних плат приходять новіші та сучасні моделі, що володіють більшою потужністю і функціональністю.

Материнська плата є не тільки головною сполучною ланкою для всіх інших пристроїв машини, вона забезпечує харчування, централізоване управління і скоординованість роботи вузлів і деталей комп’ютера — від відеокарти, процесора і жорсткого диска до клавіатури й мишки.

Необхідність періодичної заміни материнських плат

Як і будь-яке обладнання, материнська плата (альтернативна назва системна плата, материнка) має свій ресурс роботи, який може бути обмежений або фізичними властивостями, або можливостями та потужністю плати.

Материнка може просто вийти з ладу через фізичного зносу, або будь-яких пошкоджень, наприклад, при перепаді напруги в мережі. Системна плата може застаріти морально, тобто працездатність її ще зберігається, але функціонал вже значно обмежений через вихід у світ нових моделей приєднуються до неї процесорів, жорстких дисків, плат оперативної пам’яті та т.ін.

Як і чому люди позбавляються від старих матплат?

В результаті заміни головного елементи обчислювальної техніки виникає питання, куди подіти стала вже непотрібною стару материнку? У деяких випадках при покупці нової техніки, застарілі моделі або просто продають, або намагаються отримати будь-яку прибуток при розбиранні машини та продажу її вузлів на запчастини.

А якщо материнка не підлягає ремонту, або просто не має попит через моральну «старості»? Таку деталь не продаси, а просто викидати нерозумно — її можна здати на утилізацію відповідним фірмам і отримати при цьому відшкодування коштів на придбання нової техніки.

Для чого викуповують материнські плати?

матплата — це складне багатошарове друковане пристрій з вмістом різних хімелементи. Системні плати, навіть вже вийшли з ладу представляють певний інтерес з-за того, що в результаті грамотної утилізації з них можна отримати певну кількість дорогоцінних металів та інших хімічних елементів, які можна використовувати zr сировини в різних цілях.

Організації, що професійно займаються утилізацією плат, грамотно перероблять застаріле обладнання, допоможуть зберегти екологію і дадуть можливість заробити на продажу непотрібних плат.