Створення найпотужнішого квантового комп’ютера

Група вчених випустила у світ принципово нову розробку, яка може змінити хід життя людей. Розробкою квантових комп’ютерів, які здатні обійти за швидкодією нинішні ОС, вели багато комп’ютерних компаній світу. Але група російських вчених виявилася попереду всіх. Звичайно ж, і такий потужний гаджет також складається з плат і мікросхем. Але вони незрівнянно більш потужні, ультрасучасні, ніж ті, які знаходяться в «начинці» самих сучасних комп’ютерів.

Квантовий комп'ютер

Квантові комп’ютери здатні обійти за швидкодією багато пристроїв, це вже реальність, а не фантастика. Вони можуть відкрити дуже багато можливостей у сфері діяльності й безпеки людства.

Як висловився керівник компанії Acronis, творець Російського квантового центру З Білоусов, що потужна атомна бомба в порівнянні з новим квантовим комп’ютером немов дитина.

Група вчених під керівництвом М. Лукіна, розробили один з найпотужніших квантових комп’ютерів. У розробку квантового комп’ютера такі компанії як Google, IBM, Microsoft, Alibaba вкладають величезні кошти.
Розробка квантового комп’ютера дозволяє робити обчислення, які не можуть зробити звичайні комп’ютери. Ці ультрасучасні машини дозволяють побачити те, що можна було побачити тільки на папері у вигляді теорії.

Потужність квантових комп’ютерів дозволяє робити складні розрахунки в лічені секунди, на які у сучасних комп’ютерів пішли б багато років.

Як виробляють обчислення квантові комп’ютери

В сучасних комп’ютерах інформація вимірюється в бітах. Кожен біт це нуль або одиниця. У квантових комп’ютерах інформація вимірюється в кубітах. Кожен кубіт містить відразу нуль і одиницю. У сучасних комп’ютерах для обчислення потрібно побудувати послідовність, а у квантових комп’ютерах обчислення проводяться паралельно, тобто в одну мить. У квантовому комп’ютері М. Лукіна чисельність кубітів становить 51.

Вчений створив систему з запасом, з найбільшим числом кубітів, що в кілька разів більше ніж у закордонних творців квантових гаджетів. Google збирався створити систему на 49 кубітів, але російський фізик вирішив їх перевершити й створив систему на 51 кубіт.

Джон Мартінс, працівник великої квантової лабораторії компанії Google, передрікав, М. Лукін створить якнайпотужніший квантовий комп’ютер, хоча сам мав намір зробити свій власний комп’ютер на 49 кубіт через пару місяців. Але його професійних навичок вистачило на створення 22 кубітного квантового комп’ютера.

Д. Мартінес і М. Лукін — вони ще темні суперники, вони немов «перегінники», які бажають перевершити саму природу речей, і отримують величезне задоволення від втілення в життя систем з найбільшою кількістю кубітів.

Застосування квантових комп’ютерів

Самі винахідники не можуть уявити поки для чого можуть бути застосовані квантові комп’ютери. Сфера їх використання на стільки велика, що вона не знає кордонів. Вони підійдуть як для вивчення таємниць головного мозку, так і в створенні унікальних матеріалів, і в нових відкриттях в різних напрямках хімії та фізики. Вчені ще не зовсім самі оцінили, що вони створили, і що це може принести колосальну допомогу людству. Це можна порівняти тільки з винаходом транзистора, на підставі якого працюють нинішні комп’ютери.

Перший комп’ютер створили на початку сорокових років 20 століття, вага його перевищував понад 20 тонн і працював він на основі електронних ламп. Якщо його порівнювати з сучасним смартфоном, то таких комп’ютерів знадобилося б близько двохсот тисяч. Але пройшло вже багато часу, коли з’явився перший комп’ютер і прийде час, коли в наше життя увірвуться квантові комп’ютери, і ми будемо згадувати перші «машини», як перші, що називається «дерев’яні» іграшки.