Як починалася комп’ютерна епоха
Ми вже не мислимо своє життя без комп’ютерів, багато хто вже практично живуть в цьому віртуальному світі. Прокидаючись, вже не йдемо заварювати каву, а включаємо свого «домашнього улюбленця», засипаємо, практично в обіймах з цим розумним пристроєм. Комп’ютери, здавалося б, були завжди, в тому вигляді, в якому ми їх знаємо. Старше покоління не використовували ці машини, та й мало хто мав поняття, що це таке, їх не було ні в школі, ні в інституті. Може тільки прообрази існували у великих обчислювальних центрах і на великих підприємствах, назвалися вони ЕОМ, але ці складні й великогабаритні пристрої були мало схожі на ті, що стоять зараз практично в кожній родині. Отже, комп’ютер молодий, але ось його попередник з’явився майже три тисячі років до Різдва, у Вавилоні, називався він «абак» (рахунки).
Як все починалося
Перша обчислювальна машина «Паскаліна» була винайдена в 1642 році Блез Паскаль, вона стала першим реально створеним, який отримав визнання механічним цифровим обчислювальним пристроєм, здатним додавати та віднімати десяткові цифри до п’ятого розряду. Паскалем було створено десять подібних «обчислювачів», останні з моделей могли виробляти обчислювальні «операції» з числами до восьмого розряду. Саме це відкриття і послужило поштовхом для створення більш досконалих пристроїв, звичайно, їм було дуже далеко до звання «комп’ютер», але все ж — це був величезний крок у майбутнє. З того часу були створені й інші механічні апарати, які дозволяли проводити прості математичні розрахунки, але головний прогрес намітився в кінці 19-го століття, і аж до початку 20-го століття. Так, німецький інженер Конрад Цузе створив в 1938 році першу складну програмовану механічну машину Z1, а потім, в 1941 році з’явилася і Z3 – обчислювальний пристрій, яке володіло багатьма властивостями притаманними сучасним комп’ютерам.
Перший електронний комп’ютер
Звичайно, механічні машини ще не зовсім комп’ютер, але хто ж тоді винайшов найперший комп’ютер електронний, який і став «прабатьком» сучасного гаджета?
Вважається, що в 1942 році американським фізиком Джоном Атанасовим і аспірантом Клиффордом Беррі був розроблений і почався монтаж першого електронного комп’ютера, в силу ряду причин роботу ці люди не змогли завершити, проте саме ці розробки мали великий вплив і лягли в основу при створенні « ЕНІАК »(« ENIAC », що можна розшифрувати як Electronic Numerical Integrator and Computer). Саме цю першу електронну обчислювальну машину і заведено вважати першим комп’ютером, створена вона була американським вченим, фізиком, інженером Джоном мокли, який зумів узагальнити головні принципи будови ЕОМ. ! 946 рік був ознаменований виходом у світ цей екранний комп’ютер «ЕНІАК». Керівництво було здійснено Джоном фон Нейманом тому надалі, структура і принципи створення ЕОМ стали називати Неймановская (фон-Неймановская).
Як бачите, трохи складно визначити, ким, де і коли було створено цей корисний пристрій. Якщо вважати за перший комп’ютер механічний апарат, то виходить, що першовідкривачем є Конрад Цузе (Німеччина). Але, виходячи з умов, що комп’ютер все ж електронний пристрій, то винайдений він був Джоном мокли (США), і отримав назву «ЕНІАК».
Відомо всім, що перший прототипи комп’ютерів були великими і важкими, займали багато місця, але мали невелику пам’ять. Персональний же комп’ютер з’явився набагато пізніше.
Створення персональних комп’ютерів
Перші персональні комп’ютери з’явилися тільки на рубежі 70-80-х років, хоча практичного застосування в домашніх умовах вони не мали, але це був величезний прорив в майбутню комп’ютерну еру. Дякувати за це коштує американського інженера Генрі Едварда Робертса, який створив в 1975 році перший комерційно успішний ПК «Altair 8800». Необхідно уточнити, що перші ПК були в порівнянні з сучасними «слабкими», володіли невеликою пам’яттю. У них використовувалися нарівні з платами ще й лампи.
Космічний прорив на ринку персональних комп’ютерів почався з кінця 90-х початку 2000-х років, пов’язано це було з розвитком, вдосконаленням унікальних технологій в електронній промисловості і появою нанотехнологій.