Витягуємо різні види срібла

Латинською мовою назва цього благородного металу звучить як “аргентум” і сходить до якнайдавнішого з мов, санскриту. Перекладається воно – «ясний, світлий». Стародавні єгиптяни називали срібло місяцем. Аргентина отримала свою назву завдяки цьому металу, бо саме в цій країні найбільші поклади срібла. Метал відомий людям дуже давно, хоча і пізніше, ніж золото, адже срібло практично не зустрічається в природі в чистому вигляді. Цей метал в ті часи вважався священним, трохи пізніше став популярним серед алхіміків і лікарів. Заможні городяни мали срібний посуд, і, звичайно ж, срібні монети. Срібло починають активно використовувати ще на початку минулого століття не тільки для виготовлення домашнього начиння, посуду, ложок, виделок, свічників і іншого.

Особливе застосування воно отримало у виробництві різних радіо компонентів для військово-промислового комплексу, в електротехнічної, радіоелектронної промисловості. Крім посріблених деталей, найчастіше, в 50-70-х роках 20 століття виготовлялися деталі з чистого срібла. Виробничу апаратуру футерують сріблом, а такий метал як титан можна сплавити тільки особливими приладами, що містять срібло у великих кількостях. Акумулятори зі срібно-цинкових або срібно-кадмієвих сплавів містять електроди, які вироблені з використанням майже чистого срібла.

Срібло знаходить своє застосування і в харчовій промисловості, завдяки унікальної властивості, як очищення продукції від хвороботворних бактерій, метал використовують для виробництва апаратів з виготовлення дитячого харчування (соки, пюре), для очищення води. Сучасна медицина також не обходиться без застосування срібла і його сплавів. Срібло входить до складу багатьох протезів, ендопротезів, разом з титаном і іншими рідкісними металами. Медичні прилади також виробляють, використовуючи даний дорогоцінний метал.

Можна з упевненістю стверджувати, що срібло знаходить своє застосування практично в будь-якій сфері промисловості, але добувають метал в менших кількостях, ніж це необхідно, а значить, вторинне перероблення срібла є дуже важливим процесом, що дозволяє заповнити запаси металу.

Технічне срібло міститься в багатьох деталях і РЕК, які проводилися за часів Радянського Союзу, але також його багато і в їдальнях предметах (ложки, вилки, таця, канделябри), в нагородних кубках (радянського зразка), і, звичайно ж, в ювелірних виробах. Ви, напевно, не повірите, але срібло міститься і в багатьох предметах, які нас оточують. Є воно і в дзеркальному бою, в старих, скляних ялинкових іграшках, а також в скляних фотопластинках і в інших фотоматеріалах.

Яким способом ми це робимо?

Необхідно відразу попередити, що проводити витяг металу в домашніх умовах — це небезпечний, нерентабельний процес. Краще здати срібловмісні деталі й РЕК нашої компанії, адже у нас є всі необхідні умови для безпечного вилучення. Натомість ми виплатимо вам значну винагороду. Таким чином, ви й здоров’я збережете, і гроші заробите.

Зняття з радіодеталей

З радіодеталей метал витягується декількома способами.

  • Нагрівається суміш, що складається з суміші двох кислот (сірчана та азотна), опускається срібловмісні деталі, потім срібло відновлюють цинковим пилом або стружкою.
  • Обережно підкислити електроліт невеликою дозою кислоти соляної, опустити деталь, через деякий час з’явиться білий сірчаний осад (хлористе срібло), його відстоюють не менше 24 годин, після чого додають з обережністю соляну кислоту щоб відфільтрувати розчину, отриманий срібний осад необхідно відфільтрувати, промити та висушити при температурі близько 120 градусів за Цельсієм.
  • Якщо срібло нанесено на мідну поверхню, то його витягають за допомогою анодного перероблення в розчині кислоти сірчаної та азотнокислого натрію, температура суміші не більше 50 градусів, напруга струму до 3Вт. Катод повинен бути свинцевий.
  • За умови, що деталь покрита тонким шаром срібла, краще застосувати для вилучення розчин йодистого калію і металевого йоду, нагрів його до температури близько 50 градусів Цельсія.

Якщо деталь знаходиться в корпусі, необхідно її звідти витягти, контактна частина відділяється, а контакти зі срібла знімають кусачками. Для того щоб не працювати з кожним шматочком окремо, всі контакти краще сплавити.

Найбільше срібло міститься в реле і мікроперемикачами радянського виробництва: одне реле може містити до 2-3 грам майже чистого срібла. Чистота такого металу, видобутого з радіодеталей, приблизно дорівнює 817.

Наша компанія купує

Оплету різного розміру, будь-які кабелі, в жилах яких міститься срібло, дроти, реле, мікросхеми, домашні срібловмісні начиння, лом ювелірних срібних виробів, все, де присутній даний метал. Купимо брухт в будь-яких обсягах, гуртом (дрібним і великим), поодинокі позиції. Ми працюємо з населенням і юридичними особами. Якщо ви зацікавлені у співпраці — зателефонуйте нам для уточнення всіх подробиць, що стосуються обсягів партії, цін на срібловмісні компоненти. Ми будемо раді проконсультувати вас.