Нанолабораторія для людського організму

Вже мало кого здивують мініатюрні мікросхеми, транзистори, акумулятори, адже можна сказати, що світова нанореволюція відбулася, хоча ще на так давно, всього-то якихось п’ятдесят років тому перший персональний комп’ютер, ну, щодо персонального — його неможливо було, що називається, містити в домашніх умовах, бо займала така «машинка» значне місце: у квартирі точно не помістилася б.

Створивши нано радіодеталі, вчені-фізики перейшли до «будівництва» гаджетів, які незабаром прийдуть на допомогу не просто звичайним користувачам, інженерам різних спеціалізацій, а й що найголовніше, допоможуть медикам у діагностиці, лікуванні різних захворювань. Так, нещодавно була створена справжня хімічна лабораторія, здатна проводити повноцінний хімічний аналіз, начебто нічого тут дивного, скільки таких лабораторій існує в лікарнях і поліклініках. Подив викликає розмір цієї самої лабораторії — всього лише сто мікрометра або 0.1 міліметр — ось це реально новинка.

Журнал «Science Daily» повідомляє, що вчені, які працюють в Університеті Бригама Янг успішно впоралися зі створенням такого мініатюрного пристрою, ще один цікавий факт: нанолабораторія була видрукована на спеціальному принтері, створеному саме для цієї мети.

Пристрій мініатюрної лабораторії

Справжнє хімічна лабораторія мікро рідинна і є мікро чіпом, всередині якого знаходяться мікроскопічні канальці, девайс здатний провести різні, потрібні хімічні аналізи: аналізи крові та інших рідин людського організму. Розміри мікрочіпа за все сто мкм, а в поперечному перерізі 18х20 мкм. Така мініатюрна, але лабораторія має величезне значення в діагностичній медицині, адже цей чіп можна ввести безпосередньо в людський організм, щоб мати можливість заміряти параметри частин тіла пацієнта. Це поки можливості «лабораторії» обмежуються тільки аналізами крові та рідин, але ж вчені продовжують свої розробки. До речі, є можливість включити чіп в мініатюрні роботи, тим самим розширивши їх ефективність і функціональність.

Створення мікрочіпа

Як вже говорилося, щоб створити наночіпи, вчені самостійно створили унікальний принтер 3-D, основою якого є світлодіод (лампа в 385 нанометрів). Як говорить один з авторів винаходу Грег Нордін, 385-ти нанометровій лампі дозволила збільшити кількість ультрафіолетових поглиначів, щоб створити полімерні чорнило. Подібний супер новий принтер дає можливість видруку наночіпів всього лише за тридцять хвилин, і для цього не потрібна особлива стерильність.