Плати відеокарт, призначення, бренди
Плата відеокарти в сучасному обладнанні є одним з найбільш важливих елементів. Відеоплата, або відеокарта приєднується до материнської плати та конвертує в зображення обробляється процесором цифрової потік. Саме оброблене відкрите зображення ми бачимо на екрані монітора, смартфона, або планшета. За допомогою сучасних відеокарт можна транслювати зображення на телевізор, для цього використовується спеціальний роз’єм.
Призначення плат відеокарт
Призначенням відеокарти в цифровому обладнанні є подача зображення на екран в прийнятному для людського ока вигляді. Завдяки наявності відеокарти в ПК, планшеті, ноутбуці користувачам надається можливість дивитися фільми, працювати з електронними документами, візуально контролювати процеси обробки інформації.
В залежності від потужності відеокарти можна судити про потужність всього пристрою в цілому. Сучасні геймери та любителі високоякісного зображення відео завжди намагаються «розігнати» свій комп’ютер, щоб насолоджуватися улюбленими фільмами та іграми з високою роздільною здатністю, де завжди присутній точність ліній і соковитість кольорової палітри.
Деякі багатофункціональні сучасні телевізори так само забезпечуються платами відеокарт, значно розширюють і якість зображення, і можливості використання пристрою.
Несправність плат відеокарт
Фахівці завжди розрізняють апаратні й програмні ламання карт відеопам’яті. Програмне поламання усунути досить просто — достатньо перевстановити драйвер до пристрою, або просто переставити операційну систему.
З апаратним ламанням все набагато складніше. Саму відеокарту практично неможливо відремонтувати, тому просто проводять заміну. І дуже вдало, якщо відеокарта виступає окремим елементом, а не інтегрована в материнську плату — в цьому випадку з материнки доведеться попрощатися повністю, що значно дорожче.
Несправність відеокарти будь-якого походження виявити досить легко — або якість зображення стає огидним (розмитість, завади тощо по екрану), або зображення відсутній повністю і погляду відкривається чорний, мертвий екран.
Причини виходу з ладу плати відеокарти
Причинами виникнення ламання відеокарт можуть служити:
- наявність заводського браку,
- некоректна експлуатація,
- потрапляння вологи на пристрій,
- використання в умовах перегріву,
- перепади та стрибання напруги,
- механічні пошкодження,
- фізичний знос.
Виробники
Сучасний ринок плат відеокарт представлений декількома брендами, найбільш потрібним з яких є «ATI» і «NVIDIA». Всі відеокарти цих виробників працюють у двох режимах — текстовому і графічному. Текстовий режим призначений для роботи з документами, візуального зображення про хід обробки інформації. Графічний режим найбільш важливий для геймерів і любителів перегляду фільмів. Варто зауважити, що вартість відеокарти в сучасному комп’ютері є найвищою в порівнянні з іншими елементами, які підключаються до материнської плати, але рівень якості та задоволення від роботи та відпочинку за такою машиною стоять витрачених коштів.
Продуктивність і асортиментний ряд цих виробників повністю задовольняють вимоги до цього типу обладнання на даний момент. Продуктивність відеокарти обумовлюється такими параметрами:
- тип і розрядність шини,
- тактова частота,
- обсяг відеопам’яті.