Космічні технології майбутнього, сучасні мікросхеми

З розвитком електроніки та електротехніки, з появою роботів, гаджетів, що мають у своїй «начинці» сучасні мікросхеми, транзистори, резистори може здійснитися мрія людства — політ до Альфа Центавра. Чому туди? Ось на це питання ми відповісти не можемо, може просто тому, що назва красиве, а може бути через те, що пам’ятається старий дитячий фільм «Велика космічна подорож». Та й безглуздо пояснювати мрію, просто у 2016 році було заявлено про розробку космічного апарату, який зможе розвинути швидкість на 20% більше світловий, і «доплисти» до Центавра всього лише за 18-20 років. На жаль, людина не зможе витримати таке космічну подорож, а значить і місію «доручать» дуже легким роботизованим апаратам. Космічна флотилія, над якою вже почали працювати вчені й любителі космосу, буде виглядати як раритетні дискети.

Sprites – посланник людства до далекої Зірки

«Спрайт» – невеликий пристрій, більше схоже на дискету, але насправді є передовим космічним апаратом на сонячних елементах, оснащений радіопередавачами та мініатюрним комп’ютером. Вже незабаром лабораторія, розташована в Корнельському Університеті, відправляє сотню цих «дискеток» до МКС, де буде перевірена їх навігаційна система, система зв’язку.

За словами провідних інженерів проекту Захрі Манчестера і Мейсона Пека — це амбітна місія, яка дозволить досягти найближчої до нас Зоряною Системи за час життя всього лише одного покоління. «Спрайт» і «чіпові супутники» на мініатюрних мікросхемах і транзисторах — це величезний крок до можливості міжзоряних подорожей, а також для освоєння глибокого Космосу в цілому.

Переваги космічних «дискет»

Звичайно, чіпові супутники не зможуть замінити великі космічні станції, але вони здатні на дуже цікаві «подвиги» в дослідженні космосу, в тому числі й на приземлення на інших планетах. Бути надзвичайно маленьким, легким, в цьому випадку є перевагою, адже такий «малюк» здатний розвивати надзвичайно високі швидкості, долати величезні відстані, скорочувати тимчасові рамки в досягненні мети. Апарати одноразові, але дуже ефективні, адже «дискети» можна відправити на крижаній шельф Енцелада, на комету, і навіть за межі нашої Сонячної Галактики, щоб потім отримати потрібну, цікаву інформацію.

Людство ще на шляху до створення космічної флотилії, але все одно дуже приємно, що вчені замислюються над створенням недорогий, легкої, швидкої технології, що дозволяє нам здійснити фантастичну мрію про освоєння Космосу.