Тантал в промисловості

Такий хімічний елемент, як тантал, був використаний в промисловості в 1900-1903 роках у звичних всім лампах розжарювання. Згодом, нитки розжарювання в таких лампах стали робити не з танталу, а з вольфраму. Однак його промислове застосування починається саме в цей період.

Тантал

Застосування

Широке застосування він і його сплави починаються з розвитком електровакуумної техніки. У 50-60 роках минулого століття його сплави активно почали використовуватися в конденсаторах і випрямлячах струму. Такі елементи мають досить велику місткість в поєднанні з довговічністю.

Крім перерахованого вище, його сплави використовуються в рентгенівської апаратури минулого століття і радіолокаційних приладах. Здатність танталу поглинати гази лягла в основу роботи вакуумних приладів, бо такий глибокий вакуум легко підтримується речовиною.

Властивості танталу

Як хімічний елемент він самостійно має низку унікальних фізичних, хімічних і механічних властивостей. Тантал має високу здатність поглинати такі гази, як кисень, азот, водень. Характерною рисою танталу є залежність інтенсивності поглинання газів впливає на метал температури. При низьких температурах гази поглинаються малоактивні, при підвищенні температури гази поглинаються більш інтенсивно.

Поглинання газів водню при високих температурах супроводжується утворенням інших хімічних речовин — гідридів. Цілком Зайнятий титаном водень робить елемент крихким, при зворотному виділенні водню властивості металу повертаються до вихідних.

Взаємодія танталу з азотом починається при температурі в 600 градусів з утворенням нітриду, поглинання і взаємодія танталу з вуглецем і вуглевмісними газами призводить до утворення тугоплавких речовин. Практично такий вплив на тантал надає взаємодія з кремнієм і бором.

Тантал відрізняється досить високою стійкістю до дії кислот і кислотних середовищ. Відзначено розчинення в суміші азотної та плавикової кислот. Лужне середовище навпаки робить сильний вплив на тантал і його сплави.

Відпрацьовані вироби та сплави, що містять тантал

Вироби, що містять тантал можуть представляти інтерес, тому, що їх грамотна утилізація може принести додатковий дохід. Наша організація купить тантал з метою утилізації.