Радіоелектроніка в сучасному одязі. Розумна куртка на мікросхемах

Без сумніву, всі бачили фільм «Назад в майбутнє». Пам’ятайте, як куртка головного героя сама висихає, джинси самі по собі підганяються за розміром, а кросівки самостійно можуть йому про. Думаєте, що це вже дуже далеке майбутнє? А ось і ні, «розумна» куртка вже практично в продажу, правда, ціну її ми поки не знаємо. Носяться нами різні гаджети вже стають позавчорашнім днем. Радіоелектроніка в сучасному одязі: напхана мікросхемами, платами, транзисторами, має навігаційну систему, систему управління аудіоплеєром платами, транзисторами, адже куртка повинна мати навігаційну систему, систему управління аудіо плеєром, мати й гарнітуру для смартфонів, і все це знаходиться в одній речі.

Новинка від модних дизайнерів

Саме таку ультрасучасну, модну куртку розробила компанія «Levi*s». Об’єднавши свої швейно-дизайнерські знання і можливості з можливостями «Google ATAP», компанія створила «розумну» джинсову курточку. Річ ідеально сидить на фігурі, попри електронні компоненти, якими джинси просто напхані, ну, якщо, звичайно, придбати свій розмір. В саму курточку вшивається електроніка, що має високу чутливість, що дозволяє користувачеві передати на власний смартфон будь-яку інструкцію, звичним рухом управляти гаджетом за допомогою одягу.

Як працює «джинса»

Хочете дізнатися яка буде погода, де в місті утворилася пробка, розташування найближчого ресторану, або ж просто перемкнути на плеєрі музику — куртка вам на допомогу. Все управління здійснюється натисканням на самій одежині, і на перший погляд сторонньої людини може здаватися, що ви перебуваєте в нервовому збудженні, постійно щось змахуючи невидиме, якісь пилинки-ниточки з куртки або ж просто крутите ґудзик, але все-таки така гарнітура буде не у кожного. Погодьтеся, що гарнітура «вільні руки» теж раніше викликала здивування — люди думали, що людина спілкується сам з собою. Нічого страшного, якщо деякий час навколишні будуть реагувати на вас в такій куртці, вважаючи, що ви дивний.

Коли куртка вийде в продаж

Звичайно ж, це головне питання, яким задаються любителі всього нового у світі електроніки, які віддають перевагу щось дуже цікаве, щоб не як у всіх. Так ось, творці «розумної» куртки повідомляють в іноземній пресі, що модель з’явиться на прилавках вже скоро — в середині осені. Взагалі-то її хотіли випустити в продаж трохи раніше, але існувала необхідність довести сумісність роботи всіх систем, плат та інших РЕК до 100%. Тепер же куртку можна і випрати, і почистити, звичайно ж не в хімчистці, куртка абсолютно нічим не відрізняється від звичайних джинсових речей.