Олово і його властивості

Олово є самостійним хімічним елементом, відбитим в таблиці Менделєєва. На практиці в залежності від температури воно може приймати різну форму і мати від сріблясто-білого до сірого кольору.

При згадці олова, перша ж асоціація, яка виникає в голові — це стійкий олов’яний солдатик з казки Андерсена. На подив, в цьому творі в легкій, доступній, практично казковій формі описані основні властивості металу.

Олово

До основних властивостей олова відносяться:

  • пластичність, що в тій же казці показано в характері солдатика,
  • легкоплавкість, адже в кінцевому підсумку солдатик розплавився в простому каміні,
  • гнучкість, тут варто згадати, що солдатика в кустарних умовах зробили зі звичайної ложки,
  • корозійна стійкість,
  • електропровідність,
  • благородний сріблястий колір.

Олово легко піддається різним видам обробки, воно володіє різними електрохімічними властивостями в залежності від кристалічної структури, яка у свою чергу залежить від температури металу.

Застосування олова

Цей метал відомий людині з досить давніх часів, в період бронзового століття цей метал поряд з бронзою і міддю вважався стратегічним. Активно застосовувався в Греції й Стародавньому Римі, але в той час цей метал був малодоступний і досить дорогий, тому використовуватися більше в декоративних цілях, виготовленні елітного посуду, прикрас.

Сьогодні олово широко застосовується в різних галузях промисловості. Завдяки не токсичності та гарній корозійній стійкості олово і його сплави застосовуються як напилення і покриття різних пристроїв. Так, олив’яне напилення можна зустріти на внутрішній і зовнішній поверхні трубопроводів, окремих вузлів і деталей обладнання і т.ін.

В поєднанні з іншими елементами олово входить в ряд сплавів і зустрічається в бронзі й бронзових виробах, в бабіти, в різних видах припоїв і так далі. Дисульфід олова використовується як компонента фарб, обдати візуальним ефектом позолоти. Крім того, олово використовується в джерелах струму хімічного типу як анодного матеріалу.

Сфери застосування олова і його сплавів розширюються з розвитком нових технологій, а властивості металу дозволяють використовувати його максимально ефективно. Побачивши пропозицію «куплю олово», варто згадати казкового солдатика, можливо, зі старої зігнутої олов’яної ложки хтось вирішив створити не просто іграшку, а сучасний шедевр техніки.