Забуті винаходи Ніколи Тесла (частина 2)

Ми вирішили продовжити розповідь про найцікавіші, але забутих приладах самого фантастичного (на наш погляд) після Леонардо да Вінчі інженера, вченого Ніколи Тесли.

Безкоштовна електрика

Безкоштовна електрика

У 1901-1902 роках компанія «JP Morgan» профінансувала проєктування і будівництво Теслою гігантської бездротової станції для передачі хвиль — вежі Ворденкліф. Самі Моргани думали, що ця вежа забезпечить зв’язок по всьому світу без використання проводів. Але ідея Тесли була інша — безкоштовна передача електрики й радіозв’язку для всього світу.

Вчений-винахідник хотів використовувати вежу, щоб передавати повідомлення, телефонію, факси (!) Через океан до Великобританії, а також і на кораблі в море. Нікола стверджував в 1902 році (!!!), що він володіє настільки досконалими технологіями, які прийшли до нас через багато десятків років.

Також, вежу передбачалося використовувати для проведення електрики повсюдно, вважають, що якби даний проєкт почав працювати, то електроенергію БЕЗКОШТОВНО ми могли б отримати просто, встромивши в землю спеціальний прилад-якір. Уявляєте, як грамотно Нікола Тесла використовував різні РЕК — конденсатори, реле, плати. Але, хіба промисловці могли допустити безкоштовну «роздачу» електроенергії для всіх охочих — такі зміни могли зруйнувати їхній бізнес-імперії. Тому, проєкт був закритий через відмову у фінансуванні в 1906 році.

надшвидкі дирижаблі Тесли

надшвидкі дирижаблі Тесли

Тесла говорив, що подібні дирижаблі, винайдені ним, що працюють на електротязі зможуть перевезти пасажирів за маршрутом Нью-Йорк-Лондон всього лише за три години, перебуваючи на висоті понад 13000 метрів над землею. Він вважав, що такі апарати будуть отримувати необхідну їм енергію з атмосфери, без необхідності посадки й дозаправлення. Також, одне з нововведень Тесли — це те, що дирижаблі будуть безпілотними, зможуть здійснювати посадку навіть в необхідному пасажира пункту призначення. На жаль, жодна компанія, жоден «рокфеллер» не погодилися видати кредит під настільки революційну ідею. Але ось минуло майже сто років, і у нас з’явилися безпілотники, надсучасні реактивні літаки, начинкою всіх цих апаратів є найпотужніші процесори, плати.

Прихильники конспірології та теорії змов вважають, що не всі винаходи Тесли були ним же і знищені. Багато з них після смерті вченого були вивезені з його будинку, офісу.

Якщо ви винахідник подібний Нікола Тесла, або ж у вас просто вдома або на складі накопичилося значна кількість РЕК, що містять дорогоцінні метали — ми купимо у вас радіодеталі б/в у будь-якій кількості за найвищими цінами в Україні.