Технічне срібло
Технічне срібло є благородним металом, широко застосовуваним у багатьох галузях промислового виробництва, а не тільки в ювелірній справі. Попит на даний метал неухильно зростає, але ось запаси речовини в природі обмежені, родовища виснажуються. Багато вчених-геологів вважають, що в недалекому майбутньому срібло за вартістю може обійти золото, бо ціна на білий метал неухильно підвищується. Для того, щоб не виснажити повністю природні родовища на перший план сьогодні виходити збір вторинної сировини, що містить срібло в контактах (магнітне срібло, не магнітне срібло, срібло на міді) і подальша його переплавлення для задоволення потреб народного господарства. Досить велика кількість срібла міститься в старих радіодеталях — в такому срібловмісному брухті й зацікавлені компанії, що займаються скупкою РЕК б/в. Срібло, що витягають із таких деталей, називається технічним сріблом.
Технічне срібло, яке застосовується в промисловості, є чистим сріблом, найчастіше, без наявності будь-яких домішок, отримують такий метал афінажним методом. Але необхідно сказати, що радіотехнічне срібло може мати й домішки інших металів в невеликих кількостях. Срібло технічне можна назвати умовним поняттям, тому як воно практично не відрізняється від срібла, використовуваного в ювелірній справі. Термін «технічне срібло» застосовується, коли мова йде про метал, що міститься у виробах, що використовуються в технічних областях.
Технічне срібло найчастіше — це метал найвищої проби, званої «три дев’ятки» (999), яке містить мізерно малу кількість різних сплавів. Технічне срібло покликане виконувати, на відміну від ювелірного, технічні функції, і володіти відмінними фізичними характеристиками:
- Електропровідністю;
- Теплопровідністю;
- Світло відбивання.
Технічне срібло можна знайти в обладнанні, апаратурі, застосовуваних у таких сферах виробництва, як:
- Електро і радіотехнічна;
- Хімічна промисловість;
- Машинобудування;
- Медицина;
- Фотосправа й ін.
Срібло технічне міститься в акумуляторах, електричних контактах, у посріблених струмопровідних діелектриках і в інших відповідальних радіодеталях. Такий вид срібла найчастіше можна виявити в багатьох радіоелектронних компонентах радянського виробництва:
- Роз’єми;
- Діоди;
- Транзистори;
- Змінні резистори;
- Мікросхеми;
- Конденсатори керамічні;
- Контактні реле;
- Запобіжники;
- Опору.
В даних РЕК технічне срібло міститься або у вигляді вироби (повністю зі срібла), або як срібного покриття. Так, значним вмістом срібла відрізняються рухливі силові контакти пускачів, дріт срібна, припій срібний.