Побідит

Навряд чи в сучасному світі знайдеться хоч один чоловік з «прямими руками», який би ніколи не користувався, або хоча б не чув про так званих побідитових свердлах. Насправді в таких свердлах лише наконечник покритий особливим матеріалом під назвою побідит. Познайомимося з цим матеріалом ближче.

Побідит

Побідит — склад і властивості

З’явився він в СРСР в далекому 1929 році. Матеріал являє собою твердий сплав металів. До складу побідиту входять карбід вольфраму і кобальт, масове співвідношення яких становить 90:10.

Чи переможе відрізняється високою міцністю, зносостійкістю і твердістю. Однак вироби з побідиту демонструють такі недоліки, як образа і крихкість при ударах, тому на практиці застосовуються побідитові напилення і використання наконечників різального і свердлильного інструменту. Завдяки наконечникам і напиленням інструменту надаються властивості, які значно підвищують зносостійкість до стирання і затуплення.

Метод виготовлення

Сплав в промисловості отримують не методом лиття, як чавун і сплави міді, а методом спікання пресованої суміші порошку композиту. Металокерамічний композитний сплав створюється за допомогою змішування дрібного порошку карбіду вольфраму і кобальту як сполучного компонента. Отриману дрібно порошкову суміш поміщають в спеціальні форми у вигляді пластини різних форм і розмірів і спікають. Завдяки високій температурі спікання, яка близька до температури плавлення зв’язувального матеріалу, в результаті виходить унікальний матеріал, що володіє високою міцністю і твердістю.

На відміну від класичної технології основні компоненти сплаву можуть бути замінені на інші аналоги, наприклад, сполучною речовиною може виступати нікель. Однак і ці сплави на практиці так заведено називати побідиту.

Сфера застосування

Практично незамінний переможе в гірничодобувній промисловості, де він використовується як напилення бурових деталей обладнання для буріння твердих порід. У металообробці побідитові напилення і наконечники використовуються в металорізальному обладнанні та волочильному інструменті. Своє застосування знаходить переможе і в деревообробній галузі. Висока твердість і жароміцність побідиту ефективно захищає обладнання, що використовується в складних умовах, надаючи йому хороші характеристики стійкості до зношування.

На побутовому рівні та в будівництві використовуються свердла для перфораторів і ударних дрилів в цілях свердління бетонних стін.

Наша компанія купить переможе в будь-яких кількостях у приватних осіб і організацій.